Turistické informační centrum Příbor
Jičínská 54
742 58 Příbor
Česká republika (CZ)
Původním znakem Příbora byl erb pánů Hückeswagenu, kteří město založili před rokem 1251. Jejich znakem byly údajně tři červené krokve ve stříbrném poli. 1)
V roce 1615 polepšil biskup olomoucký, kardinál František z Dietrichštejnu znak města Příbora přidáním prvků znaku biskupství olomouckého a svého vlastního znaku: - dáváme jim štít a na štítu v červeném poli uprostřed tři krokve žluté neboli zlaté barvy, vždy postupně jedna druhou převyšující, - dva nože (vinařské) plavé neboli stříbrné barvy a střenky hřebíčkové barvy a na nich literu F jména našeho křtěného počáteční, - navrchu pak tři kuželky taktéž plavé aneb stříbrné barvy..".
1) Ladislav Baletka, Jiří Louda, Znaky měst Severomoravského kraje, Profil Ostrava 1980.
Dne 5. 3. 1996 v budově Parlamentu ČR v Praze převzal starosta města Příbora Ing. Milan Strakoš v doprovodu místostarosty Jana Monsporta a měst. Kronikáře Mgr. Lubomíra Loukotky z rukou předsedy Parlamentu ČR Dr.- Milana Uhdeho "Rozhodnutí č. 91", jímž byl starobylému městu Příboru udělen městský prapor.
Jeho podoba vychází z nejstaršího městského znaku. Městský prapor tvoří bílé, červené a bílé pole v poměru 1:3:1. V červeném poli jsou tři zlaté (žluté) krokve nad sebou. Oba bílé pruhy po stranách symbolizují vinařské nože z městského znaku.
Návrh vypracoval ředitel Státního zemského archivu v Opavě Dr. Karel Miller, schválila Heraldická komise Parlamentu ČR. Poprvé zavlál prapor na radnici o příborské pouti dne 8. 9. 1996.